19 Mayıs,Türk milletine kutlu olsun.

"Dayamış Türkün bağrına düşman hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"
Namık Kemal 

19 Mayıs'ta,İmam Hatip lisesi öğretmeni

 

 

"Dayasın Türkün bağrına düşman hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini
."
M.Kemal ATATÜRK 

Kdz.Ereğli 19 Mayıs

 

 

 

Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Çünkü O, yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir.
Bill Clinton


ATATÜRK sağ olsaydı, dünyanın görüntüsü bugünden çok başka olurdu. Keşke sağ olsaydı da, biz o büyük adamın izinden
gidebilseydik.
Winston Churchill

 

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.
Franklin D.Roosevelt


Askerlik dehasıyla, insanlık idealini O’nun kadar nefsinde birleştirmiş bir adam tanımıyorum. Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal’i görmek için neler vermezdim.
General Douglas McArthur


Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider.
Lenin


Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.
Adolf Hitler


Atatürk, bütün insanlık için gerçek bir onur simgesi.
Unesco


ATATÜRK ' ün askerlik tarafına hayret etmiyorum. Her meslekte deha sahibi insanlar vardır, buna şaşılmaz fakat İsviçre medeni kanunu ' nu kabul etmek ve Türkiye 'de yürürlüğe koymak bu adete dehanın da üstünde bir şey. İşte buna Hayranım !
Eduvard Herriot


Kahramanlıklarını Göz Önüne aldığımda , özetle diyebilirim ki , tarifte ülkesi için Mustafa Kemal ATATÜRK ' ten daha büyük işler başarmiş hiç kimse Yoktur..
Eduvard Herriot

 

Büyük olmak için hiç kimseye dalkavukluk etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın.

Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır, fakat sen buna dayanıklı olacaksın. Önüne sonu gelmeyen engeller çıkacaktır.

Kendini büyük değil; küçük, zayıf, kimsesiz ve araçsız kabul edecek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanmış olarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana “Büyüksün” derlerse bunu söyleyenlere güleceksin.
Mustafa Kemal ATATÜRK 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !